Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Sazenice Plumeria Frangipani mix barev vel. cca 20-25 cm | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice Plumeria Frangipani mix barev vel. cca 20-25 cm

Plumeria Frangipani mix barev

Plumeria Frangipani mix barev

Naše cena s DPH:
110 Kč
Naše cena bez DPH:
95,66 Kč
Cena v cizí měně:
4,40 Euro
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Sazenice jsou pěstované z barevného mixu semen, barvy a tvary květů jsou různé. Balení obsahuje 1 sazenici o přibližné velikosti 20 - 25 cm.

 

 

Popis

Plumeria (obecný název Frangipani) jsou neuvěřitelně krásné kvetoucí dekorativní rostliny z čeledi Apocynaceae původně pocházející z tropů a subtropů střední a jižní Ameriky, vhodné v našich klimatických podmínkách k pěstování v interiérech, zimních zahradách a sklenících.

Plumeria je stálezelený keř nenáročný na pěstování se silnými sukulentními výhonky. Větve jsou spíše měkké s chomáčem dlouhých vejčitých lesklých tuhých listů s výraznými žilkami a dlouhými řapíky rostoucími na špičce. Květy se tvoří pouze na mladých větvích, proto je rostlinu možné prořezat pouze na konci kvetení.

Ve svojí domovině je Plumeria pěstována jako okrasný strom, velice populární v parcích, s nádhernými vonnými květy různých pastelových barev (krémová, žlutá, oranžová, červená, nebo růžová) a velikostí, kvetoucí převážně v létě. Každá barva květů má svoji vlastní jedinečnou vůni. Může připomínat vůni citrusů, broskví, jasmínu aj. Květy plumerií nejvíce voní v noci.

Minimální teplota pro pěstování plumerií je 12 °C.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá ve svojí domovině výšky až 5 metrů. V našich domácích podmínkách kolem 2 m.

 

Květ

Plumeria Frangipani kvete obvykle od června do srpna krásně vonícími květy v odstínech oranžové, červené, fialové nebo žluté barvy shromážděnými do košovitých květenství po 15 - 20 kusech. Pětičetné květy jsou v průměru velké přibližně 5 cm.

 

Nároky

Rostlina má ráda plné slunce, nebo polostín, v letním období potřebuje hojnou zálivku, substrát nesmí vysychat. Vhodné je přihnojování hnojivem s vyšším obsahem fosforu a draslíku. Od podzimu do raného jara se zálivka podstatně omezuje. V zimním období by teplota neměla klesnout pod 12 °C.

Přesazujeme každoročně na jaře v období března až dubna. Zemina musí být výživná, směs humózní zeminy s příměsí písku. Vhodná je drenážní vrstva na dně květináče.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist