Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

3 x naklíčené semeno Asimina Triloba | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

3 x naklíčené semeno Asimina Triloba

Asimina triloba

Asimina triloba

 
 
Naše cena s DPH:
65 Kč
Naše cena bez DPH:
56,52 Kč
Cena v cizí měně:
2,80 Euro
Množství:
1
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 3 naklíčená semena

 

 

Popis

Asimina Triloba „Banán severu“ pocházející z východního pobřeží severní Ameriky je v našich klimatických podmínkách mrazuvzdorný opadavý strom snášející teploty až do -22 °C, produkující velmi atraktivní ovoce, vyznačující se pravidelnou vejčitou a velice dekorativně působící korunou. Tento málo známý ovocný strom lze pěstovat i v našich podmínkách a kvalita jeho plodů je zcela srovnatelná s nejkvalitnějším tropickým ovocem. Plody lze v kuchyni zpracovávat podobným způsobem jako banány.

 

Výška rostliny

U nás obvykle 3 - 4 m, v přirozeném prostředí až 11 m, výjimečně až 14 m.

 

Plod

Plody podobné mangu ledvinovitého tvaru a lahodné exotické chuti směsi banánu, manga a ananasu dozrávají v září až říjnu. Dosahují hmotnosti od 50 do 400g. Obsahují hodně vitamínů, železa a vápníku. Po vyjmutí semen se dužina měkčí konzistence vyjídá lžičkou.

 

Nároky

Rostlina snáší mráz -22 °C i vyšší. Pro pěstování je nutné mít dvě rostliny různé odrůdy, což semenáče splňují, z důvodu opylení. Nejedná se ale o samčí a samičí rostlinu, plody jsou na všech rostlinách. Rostliny vysazujeme zásadně brzy z jara nebo pozdě na podzim v době vegetačního klidu. Stanoviště slunné, půda propustná humózní.

 

Naklíčená semena

Zasaďte kořenem dolů tak, aby semeno bylo cca 1 cm pod povrchem substrátu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist