Dub červený - 5 x naklíčená semena | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Dub červený - 5 x naklíčená semena

 
 
Konečná cena:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
1,03 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
13
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 5 naklíčených semen

 

Popis

Dub červený (Quercus rubra) původně pocházející ze severní Ameriky je statný opadavý listnatý strom dožívající se 300 až 500 let. Jeho název je odvozen od charakteristického zbarvení listů na podzim. Dub červený je cennou okrasnou parkovou dřevinou a díky dobrým růstovým vlastnostem je využíván i jako lesní dřevina,patří mezi nejrychleji rostoucí duby.

Strom samotný se vyznačuje mohutným kmenem s nízce se rozvětvujícími větvemi, listy jsou střídavé, matné, 3-5ti laločnaté. Každý lalok je ukončen třemi úzkými špičkami. Řapík listu je zbarvený do červena a dlouhý přibližně 2,5 cm. Doba kvetení je zpravidla v květnu. Strom kvete samčími (jehnědy) a samičími (kopule) květy, které jsou větrosnubné. Plodem je žalud, u mladých stromů s charakteristickým zbarvením do červena, u starších bývá spíše hnědý.

Dub červený je možno využít v parcích, zahradách, ale i na golfových hřištích ke skupinovým výsadbám, nebo jej pěstovat jako solitéru, která zaujme nejen atraktivně zbarvenými listy, ozdobnými plody a rozložitou strukturou koruny, ale může dobře posloužit i jako stínící strom.

 

Výška rostliny

Strom dorůstá výšky okolo 25 – 40 m.

 

Nároky

Nejlépe se rostlině bude dařit na plném slunci, případně v polostínu, ve vlhké, hluboké, kyselé, propustné půdě, ale dokáže se přizpůsobit málo výživným suchým půdám s nízkým pH. Dobře odolává městskému prostředí a suchým oblastem a v našich klimatických podmínkách je plně mrazuvzdorný.

Výsev

Naklíčené semeno zasaďte kořenem dolů tak,aby žalud zůstal na povrchu propustného substrátu a jemně jej přitlačte. Výsev je možný i přímo na stanoviště.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist