Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Sazenice palma Hyophorbe lagenicaulis - Lahvová palma Vel. cca 10-15 cm | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice palma Hyophorbe lagenicaulis - Lahvová palma Vel. cca 10-15 cm

Hyophorbe lagenicaulis - Lahvová palma

Hyophorbe lagenicaulis - Lahvová palma

 
 
Naše cena s DPH:
45 Kč
Naše cena bez DPH:
39,13 Kč
Cena v cizí měně:
1,80 Euro
Množství:
8
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Baletní obsahuje 1 sazenici, vel. cca 10 cm, 2 - 3 první listy

 

 

Popis

Hyophorbe lagenicaulis neboli „Lahvová palma“ je krásná nízká palma, pro svůj vzhled velice oblíbená jako okrasná rostlina se zpeřenými do široka rozvětvenými jasně zelenými až 2 m dlouhými pevnými listy, které vytvářejí vějířovou korunu, nejčastěji o 5 až 8 listech. Od mládí vytváří rostlina ztloustlý kmen, pro jehož zajímavý tvar je palma nazývána lahvová. Dorůstá výšky až 5 metrů. Plody jsou oranžové až černé. Palmě velmi prospívá letnění, zvlášte k růstu a tvorbě silného dekorativního kmene. Je vhodná do interiérů, zimních zahrad a skleníků. 

 

Květ

Hyophorbe lagenicaulis kvete malými žlutými květy ve tvaru pudrovacího štětce krátce pod korunovým stvolem. 

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na slunném stanovišti. V letním období má ráda tato palma letnění v zahradě v polostínu s dostatečnou zálivkou s přihnojením 1x za 14 dní. Vhodné hnojivo je např. Kristalon Start. V zimním období by teplota neměla klesnout pod 10 °C, zásadně omezte zálivku.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist