Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Eucalyptus Pauciflora - Blahovičník Balení obsahuje 40 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Eucalyptus Pauciflora - Blahovičník Balení obsahuje 40 semen

Eucalyptus Pauciflora - Blahovičník

Eucalyptus Pauciflora - Blahovičník

 
 
Naše cena s DPH:
20 Kč
Naše cena bez DPH:
17,39 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 Euro
Množství:
11
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 40 semen

 

 

Popis

Eucalyptus Pauciflora pochází z nejvyšších poloh Tasmánie, kde jsou podobné, nebo i drsnější klimatické podmínky než u nás. Tento stále zelený strom rychle roste a je velice aromatický. Eucalyptus Pauciflora je jeden ze tří nejodolnějších druhů eukalyptu. Stromy produkují vonné silice, které jsou vhodné pro astmatiky a zároveň odpuzují hmyz. Pro svoji duhově zbarvenou kůru, aromatické modrozelené kopinaté okrasné listy a bíložluté drobné květy působí velice dekorativním dojmem. Je mrazuvzdorný až do -15°C. Eucalypty jsou považovány za jedny z nejvyšších rostlin. Ve volné přírodě dorůstají výšky až l00 m. Eucalyptus Pauciflora kolem 20 – 30 m.

 

Výška rostliny

Kolem 20 – 30 m.

 

Květ

Bíložlutý, drobný působící velice dekorativním dojmem.

 

Nároky

Rotlinu vysazujeme na jaře do volné půdy, na slunné stanoviště, až když má dostatek vyzrálé dřevné hmoty a velikost alespoň 60 cm. Při výživné propustné půdě a dostatku vláhy velice rychle roste. U mladé rostliny je vhodný zimní kryt. Rostlina nesnáší fosfáty.

 

Výsev a klíčení

Vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo po předchozí 6 týdenní stratifikaci. Po vyklíčení a narostení alespoň čtyř lístků přesadíme i s kořenovým balem do samostatné nádoby.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist