Eucalyptus Pauciflora - Blahovičník Balení obsahuje 40 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Eucalyptus Pauciflora - Blahovičník Balení obsahuje 40 semen

 
 
Konečná cena:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
1,03 Dollar
Množství:
14
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 40 semen

 

Popis

Eucalyptus  Pauciflora pochází z nejvyšších poloh Tasmánie, kde jsou podobné, nebo i drsnější klimatické podmínky jako u nás. Tento stále zelený strom rychle roste a je velice aromatický. Eucalyptus Pauciflora je jeden ze tří nejodolnějších druhů eukalyptu. Stromy produkují vonné silice, které jsou vhodné pro astmatiky a zároveň odpuzují hmyz. Pro svoji duhově zbarvenou kůru, aromatické modrozelené kopinaté okrasné listy a bíložluté drobné květy působí velice dekorativním dojmem. Je mrazuvzdorný až do – 15 stupňů celsia. Eucalypty jsou považovány za jedny z nejvyšších rostlin. Ve volné přírodě dorůstají výšky až l00 m. Eucalyptus Pauciflora kolem 20 - 30 m.

 

Nároky

Rotlinu vysazujeme na jaře do volné půdy na slunné stanoviště až, když má dostatek vyzrálé dřevné hmoty a velikost alespoň 60 cm. Při výživné propustné půdě a dostatku vláhy velice rychle roste. U mladé rostliny je vhodný zimní kryt. Rostlina nesnáší fosfáty.

 

Výsev a klíčení

Vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo po předchozí 6 týdenní stratifikaci. Po vyklíčení a narostení alespoň čtyř lístků přesadíme i s kořenovým balem do samostatné nádoby.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist