2 Naklíčená semena Palma Ptychosperma macarthurii | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

2 Naklíčená semena Palma Ptychosperma macarthurii

Palma Ptychosperma macarthurii

Palma Ptychosperma macarthurii

 
 
Konečná cena:
25 Kč
Cena v cizí měně:
1 euro
1,28 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
1
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 2 naklíčená semena

 

 

Popis

Palma Ptychosperma macarthurii nebo též Macarthurova palma pochází z Austrálie a Nové Guineje, kde se nachází v hustých deštných pralesech a v blízkosti řek. Druhové jméno nese na počest australského botanika Williama MacArthura. Tato palma roste nejčastěji ve skupinách, ale může růst i samostatně. Má štíhlý, hladký a zelený kmen, nesoucí na něm stopy po odumřelých listech v podobě šedých kroužků a dosahuje výšky až 10 m, avšak běžněji je to 3 – 5 m, s průměrnou šířkou pouhých 7 - 10 cm. Velká a hustá koruna mívá v dospělosti průměr 2 – 3 m a nese jednotlivé, zpeřené, pololesklé listy intenzivní zelené barvy o délce 1 – 2 m.  Na každé straně 23 – 28 segmentů listu, více či méně pravidelně uspořádaných, s okraji téměř rovnoběžnými nebo zúženými na špičce. Květenství pod listy je rozvětvené, visící dolů a dlouhé asi 50 cm nesoucí samčí i samičí květy. Četné plody vejčitého tvaru o délce 12 - 16 mm jsou při dozrávání jasně červené. Semena jsou hnědá a hluboce drážkovaná. Tento druh je klasifikován jako ohrožený.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá do výšky až 10 m, avšak běžněji je to 3 – 5 m.

 

Květ a plod

Květenství pod listy, visící dolů, dlouhé asi 50 cm nesoucí samčí i samičí květy. Plody vejčitého tvaru o délce 12 - 16 mm jsou při dozrávání jasně červené.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na slunném stanovišti. Není mrazuvzdorná, snese velmi krátkodobě 0°C, v zimním období by teplota neměla klesnout pod +10°C.

 

Naklíčená semena

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 - 2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist