Naklíčené semeno Copernicia fallaensis | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Naklíčené semeno Copernicia fallaensis

Palma Copernicia fallaensis

Palma Copernicia fallaensis

 
 
Konečná cena:
300 Kč
Cena v cizí měně:
12 euro
15,38 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 naklíčené semeno

 

Popis

Copernicia fallaensis je nádherná, snad dokonce možná nejkrásnější palma z rodu Copernicia, pocházející z Kuby. Je kriticky ohrožená a zbývá přibližně 100 volně rostoucích rostlin v jílovitých půdách, v savanách, v blízkosti města Falla (odtud název Fallaensis) na úrovni moře. Tato palma je jednodomá rostlina s jedním masivním, hladkým, světle šedým kmenem, který je nejsilnější u středu. Její výška může dosahovat až 20 m, s průměrem 80 - 90 cm. Listy v obrovské zaoblené koruně jsou vějířovité, dlouhé asi 2 m a rovnoměrně rozdělené do cca 120 částí, s hastulou až 8,5 cm dlouhou. Při pohledu na jasnou oblohu se jedná o fascinující a nevšední vzor. Barva listové čepele je voskově modrozelená, plochá listová stopka může být téměř bílá. Řapíky dlouhé až 1,6 m, jsou na okrajích opatřeny trny. Květenství vyrůstají z listové růžice a jsou dlouhé až 3,5 m, hodně rozvětvené a nesoucí bělavé oboupohlavní květy. Plody jsou kulovité, načernalé, asi 2,2 cm dlouhé, o průměru 1,8 cm a obsahují pouze jedno semeno.

 

Výška

Rostlina dorůstá do výšky až 20 m.

 

Květ a plod

Květenství vyrůstají z listové růžice a jsou dlouhé až 3,5 m. Plody jsou kulovité, načernalé, asi 2,2 cm dlouhé, o průměru 1,8 cm.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na slunném stanovišti. Není mrazuvzdorná, snese velmi krátkodobě -3°C, v zimním období by teplota neměla klesnout pod +10°C.

 

Naklíčená semena

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 - 2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist