v 10 x naklíčená semena Palma Trachycarpus f. | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

v 10 x naklíčená semena Palma Trachycarpus f.

Konečná cena:
70 Kč
Cena v cizí měně:
2,80 euro
3,59 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
1
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 ks naklíčených  semen

 

Popis

Palma trachycarpus fortunei je mrazuvzdorná až do – 20°C. V našich podmínkách svojí mrazuvzdorností je předurčena pro přímou zahradní výsadbu. Pyšní se velkými, leskle zelenými listy s téměř okrouhlou čepelí. Řapíky dosahují délky cca 40 – 90 cm. 
Kmen této palmy je pokryt četnými dlouhými vlákny, které se svým vzhledem podobají konopí (od toho palma konopná). Je ze všech venkovních mrazuvzdorných palem druhá nejodolnější,  snáší teploty až do – 20°C.  Tyto palmy jsou velmi nenáročné, v nádobách díky omezenému prostoru dosahují menší velikosti v závislosti na velikosti nádoby. Volně vysazené při optimálních podmínkách až 15 metrů.  
 
 
Nároky

Stanoviště by mělo být osluněné, půda dobře drenážovaná.

Zálivka - v létě vydatná, přiměřeně dle velikosti jedince, v zimě u volně vysazených 1x za měsíc (při absenci sněhu a v nemrazivých dnech), u palem v nádobách jen tak, aby nevyschl kořenový bal.

Hnojení – květen až září jedenkrát za 14 dní. Hnojením kapalnými hnojivy doplníte živiny téměř okamžitě. Pravidelným doplňováním důležitých látek podpoříte nejen její růst, ale ovlivníte i mrazuodolnost. Od srpna je vhodné užití hnojiv s větším obsahem draslíku,který způsobuje vyzrávání roslinných pletiv.

Zazimování: mrazuvzdornost u volně vysazených rostlin je až – 2O °C, v nádobách do -5°C. Nejdůležitější je zabránit opakujícímu se tání a zamrzání deště a sněhu v „srdíčku“ rostliny. Suchý mráz snáší totiž mnohem lépe, než-li vlhké chladno. Proto je nutné zakrytí koruny např. netkanou textilií.
Mrazuvzdornost u palem v přenosných nádobách jen do –5 °C, uskladňujte nejlépe na světlém místě, důležité je větrat!!!

 

Výsev

semena namočte na 24 hodin do vody. Následně dejte semena na 6-8 týdnů stratifikovat. Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu. Nejvhodnější teplota pro klíčení semen je 25-30°C. Semena klíčí za 1-6 měsíců.

Klíčená semena vysaďte do propustného substrátu cca 1-2 cm hluboko. Zálivka velmi mírná.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist