Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Bazalka Fino Verde Balení obsahuje 200 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Bazalka Fino Verde Balení obsahuje 200 semen

Fino Verde

Fino Verde

Naše cena s DPH:
15 Kč
Naše cena bez DPH:
13,04 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 Euro
Množství:
99
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 200 semen

 

Popis

Bazalka Fino Verde (Ocymum basilicum) pocházející z Indie je vzpřímená jednoletá bylina s malými, jasně zelenými aromatickými listy vejčitého tvaru a drobnými nenápadnými bílými květy, vysoká cca 30 cm. Má široké využití v kuchyni (příprava salátů, tradičního pesta, dušení masa, ochucených octů, polévek aj.) kde je používána jak v čerstvém, tak i v sušeném stavu nebo jako koření.

 

Léčivé účinky

Bazalka pravá má velmi pozitivní vliv na zažívání, stres, nespavost a má také mírně desinfekční účinky. Její léčivé účinky mají vliv na křeče a bolesti břicha.

 

Nároky

Pěstování bazalky není nijak náročné. Lze ji pěstovat buď ve větším květináči, nebo od jara do podzimu na zahradě. Bazalka by měla být umístěna na slunném stanovišti. Má ráda úrodnou dobře propustnou půdu. Nesnáší teploty pod -8°C.

 

Výsev a klíčení

Semena vysévejte od březnu až do dubna do nádoby s propustným substrátem velmi mělce pod povrch substrátu. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C. Vlhkost zajišťujte rosením povrchu substrátu. Doba klíčení se pohybuje mezi 15 - 20 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů vždy po 3 - 5 malých rostlinkách. Na předem zvolené stanoviště rostliny vysazujte v květnu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist