Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Diospyros Lotus - Tomel obecný Balení obsahuje 5 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 

Diospyros Lotus - Tomel obecný Balení obsahuje 5 semen

Diospyros Lotus - Tomel obecný

Diospyros Lotus - Tomel obecný

 
 
Naše cena s DPH:
22 Kč
Naše cena bez DPH:
19,13 Kč
Cena v cizí měně:
0,95 Euro
Množství:
94
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 5 semen

 

 

Popis

Diospyros Lotus – Tomel obecný nebo též lotosový, původně pocházející z podhúří Kavkazu, je atraktivní ovocný opadavý keř nebo nízký stromek s šedou kůrou, porostlý tmavě zelenými, 10 až 12 cm dlouhými střídavými celokrajovými podlouhlými listy na krátkých řapících, které na podzim mění barvu na zlatožlutou. Diospiros Lotus kvete v červenci drobnými nenápadnými žlutozeleně zbarvenými dvoudomými květy, ze kterých se tvoří jedlé žluté peckovice velikosti třešně, chutí připomínající švestky. Vedle plodů tomely potěší i svou krásou. Pěstují se též jako okrasné rostliny.

Rostlina je mrazuvzdorná až do -20 °C.

 

Výška rostliny

Keř nebo stromek dorůstající výšky 6 až 9 metrů.

 

Plod

Plodem je kulovitá vícepouzdrá bobule o průměru cca 2 cm, trpce nasládlé chuti, dozrávající ze žluté do purpurově hnědé barvy.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, nebo polostín, na půdu je nenáročná. Preferuje lehčí propustnou na živiny bohatou půdu a dostatek vláhy s pravidelným přihnojením.

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 24 hodin do vody, následně dejte na 6 - 8 týdnů stratifikovat. Po ukončení vyséváme do propustného substrátu. Vhodná teplota pro klíčení je 15 - 20 °C. Po vyklíčení a narostení dvou pravých lístků přesadíme do lehké humózní zeminy. Na slunné stanovište vysazujeme sazenice z jara ve stáří 1 - 2 roky.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist