Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Passiflora Caerulea - Mučenka modrá Balení obsahuje 5 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Passiflora Caerulea - Mučenka modrá Balení obsahuje 5 semen

Passiflora Caerulea - Mučenka modrá

Passiflora Caerulea - Mučenka modrá

 
 
Naše cena s DPH:
28 Kč
Naše cena bez DPH:
24,35 Kč
Cena v cizí měně:
1,12 Euro
Množství:
6
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 5 semen

 

 

Popis

Passiflora Caerulea (Mučenka modrá) původem z Jižní Ameriky je rychlerostoucí popínavá, květem okrasná rostlina, v našich klimatických podmínkách pěstovaná jako interiérová nebo přenosná. Listy rostliny jsou střídavé, lesklé, sytě zelené, dlanitě pětilaločnaté, 10 až 18 cm dlouhé. Velice nápadné a atraktivní květy, působící až umělým dojmem vykvétají za příznivých podmínek na jaře a na podzim. Z nich se pak vytvářejí jedlé žlutooranžové bobule s příchutí ostružin, které je možno použít např. na přípravu dezertů, ale i k přímému konzumu.

 

Výška rostliny

Výhonky rostliny mohou dosahovat délky až 10 m.

 

Květ 

Passiflora Caerulea kvete na jaře a na podzim jemně vonnými květy o průměru cca 10 cm složenými ze sobě velmi podobných pěti kališních a pěti korunních lístků smetanově bílé barvy, nad nimiž je věnec nitkovitých brv fialovo-modro-bílé barvy. Ze středu květu vyrůstají tři blizny a pět tyčinek.

 

Plod

Plodem jsou jedlé jasně žlutooranžové bobule oválného tvaru, cca 6 cm dlouhé a 4 cm široké, uvnitř s červenou dužinou obsahující velký počet semen.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, hlinitopísčitou půdu, vysokou vlhkost, kterou jí zajistíme rosením a v době růstu vydatnou zálivku. V zimě zaléváme minimálně. V období vegetace je vhodné cca 2 krát měsíčně přihnojit standardním tekutým hnojivem. Rostlině vyhovuje pokojová teplota, která by v zimě neměla klesnout pod 10 °C. V létě je vhodné letnění na slunném místě na zahradě.

 

Výsev a klíčení

Semena umístěte před výsevem na dobu 14 dní ve vlhkém písku do ledničky. Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu cca 2 cm hluboko.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist