Morus Nigra - Morušovník černý Balení obsahuje 12 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Morus Nigra - Morušovník černý Balení obsahuje 12 semen

Morus Nigra - Morušovník černý

Morus Nigra - Morušovník černý

 
 
Naše cena s DPH:
20 Kč
Naše cena bez DPH:
16,53 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
Množství:
1
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 12 semen

 

Popis

Morus Nigra (Morušovník černý) pocházející ze západní Asie je velmi stará teplomilná opadavá ovocná dřevina s atraktivním olistěním, u nás pěstovaná též jako okrasný strom s krátkým kmenem a rozložitou korunou. Kůra stromu je hnědá, ve stáří rozpraskaná. Tmavě zelené řapíkaté srdčité listy s vroubkovanými okraji až 15 cm dlouhé jsou lesklé, na rubu porostlé chloupky. Morus Nigra kvete v květnu až červnu nenápadnými jehnědami, ze kterých se pak tvoří plody, tmavě modré až černé moruše. Z těchto chutných šťavnatých sladkokyselých plodů lze vyrábět např. marmelády, šťávy a vína. Ale jsou výborné i v čerstvém stavu k přímé konzumaci, nebo na přízdobu dezertů. Zajímavostí jsou léčivé účinky této rostliny. Listy se používají při nachlazení, plody bohaté na vitamíny a antioxidanty mají výrazný tonizující účinek na ledviny a močové cesty a kořen se používá při astmatu, diabetu a hypertenzi.

 

Výška rostliny

Strom dorůstající výšky kolem 10 m.

 

Plod

Plodem je moruše, plod podobný ostružině o délce 2 - 4 cm, dozrávající do tmavě modré až černé barvy s dobou zrání 4 – 6 týdnů.

 

Nároky

Rostlina má ráda teplé slunné stanoviště a mírně kyselou až alkalickou mírně vlhkou propustnou půdu. Je plně mrazuvzdorná až do -29°C.

 

Výsev a klíčení

Semena na několik hodin namočte. Následně vyséváme do propustného substrátu cca 1 cm pod povrch. Klíčíme při teplotě 20 - 25°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist