Chionanthus Virginicus - Bělas viržinský Balení obsahuje 5 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chionanthus Virginicus - Bělas viržinský Balení obsahuje 5 semen

 
 
Naše cena s DPH:
20 Kč
Naše cena bez DPH:
17,39 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
Množství:
1
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 5 semen (pecek)

 

 

Popis

Chionanthus Virginicus (Bělas viržinský) původně pocházející z východu Spojených států je nádherný a u nás velice neobvyklý okrasný opadavý keř, nebo nízký strom, který na první pohled upoutá zvláště svými netradičními velice dekorativními jemně vonícími květy vykvétajícími na začátku léta, z nichž se na podzim tvoří neméně zajímavá hroznovitá seskupení cca 2 cm dlouhých modrofialových vejčitých nejedlých peckovic. Vstřícně rostoucí podlouhlé špičaté listy keře jsou leklé, tuhé, středně až tmavě zelené barvy, na podzim před opadáním světle žluté. Kůra keře je šupinatá, hnědá až hnědočervená.

 

Výška rostliny

Ve své domovině dorůstá keř výšky až 10m. V našich podmínkách 1,5 až 3 m.

 

Květ

Chionanthus Virginicus kvete bohatě od května do června vonnými sněhobílými pentlicovitými květy uspořádanými do řídkých svěšených až 20 cm dlouhých lat, které na stromě působí dojmem rozstříhané rozvěšené krajky.

 

Nároky

Rostlina preferuje slunné stanoviště a spíše kyselou humózní neustále vlhkou, ale dobře odvodněnou půdu. Chionnthus Virginicus je plně mrazuodolný až do -34 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 24 hodin do vlažné vody. Po uplynutí této doby dejte semena stratifikovat na dobu 6 - 8 týdnů. Jakmile je stratifikace ukončena, zasaďte semena do propustného substrátu cca 2 cm hluboko.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist