Amelanchier lamarckii Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Amelanchier lamarckii Balení obsahuje 10 semen

 
 
Konečná cena:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
1,03 Dollar
Množství:
8
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Amelanchier lamarckii (muchovník Lamarkův) je velice atraktivní a na pěstování nenáročný okrasný listnatý opadavý větší keř, nebo i menší strom s oválnými až 8 cm dlouhými listy, kvetoucí od dubna do května vonnými bílými květy. V poslední době získal na popularitě díky produkci zdravých a velice chutných plodů, které jsou podobné borůvkám a proto je také lidové označení Amelanchier lamarckii „indiánská borůvka“. Samotný keř je velice zajímavý i zbarvením listů, které jsou na jaře při rašení bronzové, postupně se při dozrávání vybarvují do tmavě zelené a na podzim do sytě růžové až zářivě červené barvy. Amelanchier  lamarckii je plně mrazuvzdorný až do – 34°C. Je vhodný zvláště pro výsadbu živého plotu. 

 

Výška rostliny

Keř dorůstající výšky 2 až 6 metrů.

 

Květ

Amelanchier lamarckii kvete od dubna do května hvězdicovitými sněhobílými vonnými květy uspořádanými do hroznovitých květenství.

 

Plod

Drobné kulaté plody sladké chuti, podobné svým vzhledem borůvkám o velikosti cca1 cm rostoucí v hroznech dozrávají do temně modrofialové barvy. Lze je sklízet již na začátku léta a to postupně až jeden měsíc. Jsou zdrojem vitamínů, minerálů a také antokyanů, které hrají roli v prevenci mnoha chorob i rakoviny. Ovoce lze konzumovat jak syrové, tak i v podobě džemů,  nebo sušené. Velice dobré je i na přípravu ovocných dezertů.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště a kyselou živnou neustále vlhkou, ale dobře odvodněnou půdu. Na jaře před rašením je vhodné keř sestříhat. Mrazuvzdornost do – 34°C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme velmi brzy z jara na stanoviště.Další možností je stratifikace semen po dobu 8 týdnů. Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu.Vhodná teplota pro klíčení semen je od 15°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist