Chilli Habanero Limon Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Habanero Limon Balení obsahuje 10 semen

Naše cena s DPH:
29 Kč
Naše cena bez DPH:
25,22 Kč
Cena v cizí měně:
1,16 euro
Množství:
100
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli paprička Habanero Limon (Capsicum chinense) pocházející z Karibiku se vyznačuje jasně citronově žlutými plody s ovocným kouřovým aroma. Svou pálivostí 350 000 SHU se řadí mezi pikantnější druhy chilli. Čerstvá, nebo sušená je vhodnou přísadou do omáček, polévek, gulášů a jiných pikantních pokrmů.

 

Výška rostiny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Pohybuje se v rozmezí okolo 80 cm.

 

Plod

Plodem je nepravidelný lusk o velikosti přibližně 5x3 cm, s tenkou voskově lesklou pokožkou, dozrávající ze zelené do citronově žluté barvy. Doba zrání je přibližně 90 - 100 dnů.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, např. Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist