Rajče Valencia Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Rajče Valencia Balení obsahuje 10 semen

Konečná cena:
15 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
0,77 Dollar
Množství:
75
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Rajče „Valencia“je tyčková (indeterminantní )odrůda rajčete steakového typu vyznačující se velkými sladko-kyselými chuťově výbornými plody s masitou dužinou a malým počtem semen, vhodnými zvláště na krájení a přízdobu pokrmů, na sendviče, do salátů, ale i k tepelné úpravě a přímé konzumaci. Lze je dobře krájet na plátky díky většímu množství vnitřních přepážek oproti jiným odrůdám rajčat.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda

 

Plod

Velké hladké kulaté masité plody o hmotnosti okolo 300g  vzhledově připomínající pomeranč, dozrávající do jasně oranžové barvy. Doba zrání je přibližně 75 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100. Důležitá je pravidelná zálivka s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist