Chilli Trinidad Moruga Scorpion Red Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Trinidad Moruga Scorpion Red Balení obsahuje 10 semen

 
 
Číslo karty:
1
 
Konečná cena:
45 Kč
Cena v cizí měně:
1,80 euro
2,31 Dollar
Množství:
89
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Chilli Trinidad Moruga Scorpion Red  dosahuje rekordní pálivosti mezi chilli papričkami.Její pálivost je 2,009,231 SHU (jednotek pálivosti). Svojí pálivostí zdaleka předčila předchozí rekordmanku Trinidad Scorpion Butch Tailor která dosahuje pálivosti 1,463,700 Shu jednotek.Tato paprička byla testována nezávisle ve třech laboratořích, které obdržely po 25 kusech sušených chilli Trinidad Morunga Scorpion Red . 

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. V našich podmínkách se výška pohybuje se v rozmezí 70 -100 cm

 

Plod

Velmi netradiční krásný plod, v plné zralosti jasně červené barvy dorůstající velikosti  3 - 5 cm. Na povrchu zvrásněný mnoha malými důlky, pokožka je lesklá. Standardní plod je zploštělý, po obvodu členěný na několik dílků. Plody dosahují rekordní pálivosti 2,009,231 

 

Nároky 

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením.Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe.Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru. 
 

Výsev - Klíčení

před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody.Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno , které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem můžete vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°. Takto velmi urychlíte klíčení semen, které začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této chilli papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist