Cibule prorůstaná (Egyptská) Balení obsahuje 20 ks cibulek | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Cibule prorůstaná (Egyptská) Balení obsahuje 20 ks cibulek

 
 
Konečná cena:
26 Kč
Cena v cizí měně:
1,04 euro
1,33 Dollar
Množství:
19
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 20 ks cibulek.

u této položky můžete objednat max. 5 balení

 

 

Popis

Cibule prorůstaná Allium Cepa var. Proliferum - je vytrvalá cibule, plně mrazuvzdorná, dorůstající 50 - 120 cm v jednom až třech patrech. Na květním stvolu ve výšce okolo 40 cm vyrůstá shluk 2 - 10 cibulek. Pokud má rostlina dobré podmínky květní stvol prorůstá dále a může vytvořit až tři patra. Pokud cibuli necháváme na stejném stanovišti více let, vytváří cibule větší trsy. Svojí velmi vysokou mrazuvzdorností je předurčená pro pěstování i v horských oblastech.

Tato cibule je označována mnoha názvy mnohdy nesprávnými. Český název cibule prorůstaná, cibule poschoďová, živorodá cibule, v zahraničí egyptská cibule, chybně sibiřská cibule, ošleich, zimní cibule atd.

 

Plod

Cibulky jsou vytvářeny na rostlině v patrech. Velikost jednotlivých cibulek je maximálně 3 cm. Chuť cibulek je silnější něž u běžné cibule. Užití jako běžná cibule, nakládání do octa, atd. Nať, která obsahuje mnoho vitamínů je možno vzhledem k velmi ranému rašení sklízet z jara, kdy ještě na zahradě leží sníh.

 

Nároky

Cibulky vysazujeme na slunné stanoviště od srpna až do zámrazu do sponu 20 - 30 x 30 cm, 2 - 3 cm pod povrch. Cibule prorůstaná Allium Cepa var. Proliferum je absolutně nenáročná, v našich podmínkách ji žádný mráz nezničí, zimu přežijí i cibulky, spadlé na povrchu a z jara začínají rašit.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist