Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Sazenice Cykas Dioon spinulosum | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice Cykas Dioon spinulosum

Cykas Dioon spinulosum

Cykas Dioon spinulosum

 
 
Naše cena s DPH:
170 Kč
Naše cena bez DPH:
147,83 Kč
Cena v cizí měně:
6,80 Euro
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 sazenici, první list o velikosti 25 - 30 cm,

 

 

Popis

Cykas Dioon spinulosum původně pocházející z vápencových skal Mexika patří mezi největší svého druhu, má vzpřímenější husté pilovité listy a vyznačuje se rychlejším růstem. V našich podmínkách narůstají listy jedenkrát za rok. Čím je rostlina starší, tím je počet listů narůstajících najednou větší. Jeho samičí šištice obsahuje až 300 semen a je také největší samičí šišticí na světě. Mrazuodolnost rostliny je do - 4°C. Tento druh je možné pěstovat celoročně jako okrasnou rostlinu v bytě, skleníku, nebo zimní zahradě s vhodným letněním na slunném místě venku.

 

Výška rostliny

Ve své domovině dorůstá výšky až 16 m.

 

Nároky

Nejdůležitější podmínkou pro pěstování cykasů je absolutně propustná, dobře drenážovaná půda. Zálivka jen lehká, úplné vyschnutí substrátu rostlině neškodí. Cykasy zalévejte vždy shora, kde má rostlina korálové kořeny jimiž přijímá vodu. V době nárůstu listů je třeba maximální světlo, aby nedošlo k vytažení mladých listů. Přezimování při minimální teplotě 10 °C, zálivka minimální.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist