Popínavý převislý jahodník Superstar Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Popínavý převislý jahodník Superstar Balení obsahuje 30 semen

Konečná cena:
30 Kč
Cena v cizí měně:
1,20 euro
1,54 Dollar
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

Popis

Popínavé převislé jahody Super Star Stáleplodící - Sklizeň plodů probíhá od května do prvních mrazů. Pro požadovaný vývoj rostliny je nutné první květy odstranit. Toto stimuluje rostlinu k nárůstu šlahounů, na kterých se postupně po jednotlivých patrech vytváří velké množství plodů.Na rostlině ponechte maximálně 3 - 4 silné šlahouny. Později přirůstající šlahouny odstraňte, tato péče se následně projeví na kvalitě ovoce. Ovoce je větší, chutnější a rostlina začíná dříve plodit na vzdálenějších patrech. Při dobré péči mají šlahouny až 5 pater a dosahují délky více než 150 cm,nicméně doporučuji na každém šlahounu ponechat pouze tři patra. U některých rostlin můžete květy ponechat, na těchto rostlinách bude dřívější úroda plodů, ale růst šlahounů bude slabší.

V případě, že jste se rozhodli pěstovat tento jahodník jako "pnoucí" přesněji vertikálně, protože jahodník se samozřejmě sám nepne, je třeba opory ,ke které postupně s nárůstem jednotlivých pater omotáváme a vyvazujeme jednotlivé šlahouny. Popínavý jahodník se hodí nejen na zahradu, ale může být pěstován také v nádobách na balkoně nebo terase. Rovněž se může sázet i do závěsných květináčů nebo truhlíků a šlahouny se nechají viset dolů. Pokud jahodník pěstujete v nádobě musí být substrát propustný, humózní, výživný. Jahodník vyžaduje časté přihnojení. V době nárůstu zelené hmoty použijte např. hnojivo Krystalon start, jakmile naroste první patro šlahounů, užijte Kristalon jahoda který podporuje množství a velikost plodů. Pro další sezonu si vypěstujte již v srpnu nové sazenice, z mladých rostlin na šlahounech, kterých máte na starých rostlinách obrovské množství. 

 
Plod

Při správné péči je plod středně velký, máslové konzistence, velmi aromatický, chuť výborná. 

 
Výsev a klíčení

semena vyséváme v lednu až únoru na povrch propustného substrátu pod sklo.Jako substrát vřele doporučuji užití drceného, lisovaného kokosového vlákna, které je běžně dostupné v zahrádkářských potřebách. Pro běžné klíčení většiny semen je nejlepší. Semena na 24 hodin namočte do vlažné vody a následně vysejte na povrch substrátu pod sklo. Vlhkost zajišťujte rosením. Klíčení trvá 3-6 týdnů. Teplota by neměla klesnout pod 20°C. Po narostení caa 5 lístků rostliny přesaďte do propustného výživného substrátu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist