Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Ipomoea směs barev a druhů Balení obsahuje 50 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Ipomoea směs barev a druhů Balení obsahuje 50 semen

Naše cena s DPH:
10 Kč
Naše cena bez DPH:
8,70 Kč
Cena v cizí měně:
0,40 Euro
Množství:
18
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 50 semen

 

Popis

Ipomoea  směs –  je směsí několika druhů rostlin Ipomoea, původně pocházejících z tropů jižní Ameriky. Tyto bujně rostoucí okrasné popínavé letničky kvetou velkým množstvím nápadných květů a jsou porostlé sytě zelenými listy, které jsou většinou ve tvaru srdce. Jsou vhodné na pokrytí plotů, pergol, mříží, sloupů apod. V dobrých podmínkách tyto rostliny vyrostou za den až 10 cm a během pár týdnů vytvoří hustou kvetoucí stěnu. Celé rostliny jsou u všech druhů jedovaté.

 

Květ

Rostliny kvetou od července do října nápadnými, velkými trubkovitými květy, podle druhu v barvě modré, světle purpurové, tmavě purpurové a jejich odstínech.

 

Nároky

Rostliny mají rády slunné stanoviště, pravidelnou zálivku, humózní zeminu a důležitá je i dostatečně velká opora dle druhu Ipomoea. Čím více slunce, tím více květů.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme v březnu až červnu na slunné stanoviště do volné půdy cca 1 – 2 cm hluboko, menší druhy Ipomoea do truhlíků.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist