Vodní Meloun Jánošík ranný Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Vodní Meloun Jánošík ranný Balení obsahuje 10 semen

Naše cena s DPH:
20 Kč
Naše cena bez DPH:
16,53 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Meloun vodní – Jánošík ( Citrullus lanatus)  je raná odrůda vodního melounu s vegetační dobou 80 dnů, vhodná pro pěstování v nižších oblastech naší republiky. Plody se vyznačují větší sladkostí než červenomasé odrůdy a také jsou úrodnější.

Pěstování melounů se těší u nás stále větší oblibě. Lze je pěstovat v našich podmínkách nejen na jižní Moravě, ale s výjimkou horských oblastí v podstatě kdekoliv.

 

Plod

Plody kulovitého protáhlého tvaru dosahují hmotnosti 4 – 5 kg. Jsou pevné, s tmavě zelenou proužkovanou pokožkou a velice sladkou žlutou dužinou. Sklizeň plodů od srpna do září.

 

Nároky

Vodní meloun je plodina s vysokými nároky na teplo, světlo a vodu. Vyžaduje lehčí záhřevnou humózní půdu bohatou na živiny nejlépe hlinito – písčitou. Vhodné je přihnojení chlévským hnojem. Pro zvýšení teploty půdy, které podpoří růst a vývoj rostliny a též urychlí první sklizeň a výnosy se doporučuje mulčování sadby černou netkanou textilií, nebo polyethylenovou fólií.

 

Výsev a klíčení

V březnu zasaďte  semena do jednotlivých sadbovačů cca 2 cm hluboko. Klíčíme při teplotě 15 - 20 °C. Silné sazenice vysazujem v druhé půli května na slunné stanoviště s dobře prohnojenou půdou.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist