Borovice Korejská - Pinus Koraiensis Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Borovice Korejská - Pinus Koraiensis Balení obsahuje 10 semen

Borovice Korejská - Pinus Koraiensis

Borovice Korejská - Pinus Koraiensis

 
 
Konečná cena:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
1,03 Dollar
Množství:
61
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Borovice Korejská - Pinus Koraiensis (borovice korejská) pocházející ze severní Koreji, je stálezelený dekorativní jehličnan s  nepravidelnou kuželovitou řídkou korunou, patřící mezi nejkrásnější borovice. Její jehlice dlouhé 6 – 12 cm vyrůstající ve svazečcích po pěti, jsou na vnější straně tmavě zelené barvy, na vnitřní modravě bělavé. Podlouhle kuželovité šišky visící na větvích dlouhé 10 – 15 cm obsahují 1,5 cm velká semena. Dozrávají ze zelené přes purpurovou do hnědé barvy. Borovice má daleko rozprostřené postranní kořeny, což jí zajišťuje výbornou stabilitu na stanovišti. Je vhodná do zahrad a parků jako solitéra. Doba květu duben až květen. Zralost prosinec až únor. Zvláštností tohoto druhu borovice jsou jedlá semena, v jejichž oleji je obsaženo vysoké procento mastné kyselilny pinolenové, známá a prodávaná jako „piniové oříšky“. 

 

Výška rostliny

Strom dorůstá výšky 20 – 30 m. 

 

Nároky

Borovice korejská má ráda slunná a polostinná stanoviště s kyselejší písčitou a humózní půdou a dostatek vlhkosti. Je velice tolerantní vůči nízkým teplotám. Mrazuodolnost až do -50°C. 

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 24 hodin do vody. Následuje stratifikace semen po dobu 8 týdnů. Po tá vyséváme do propustného substrátu cca 2 cm pod povrch. Teplota vhodná pro klíčení je od 15°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist