Chilli Rocoto Orange Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Rocoto Orange Balení obsahuje 10 semen

 
 
Konečná cena:
35 Kč
Cena v cizí měně:
1,40 euro
1,79 Dollar
Množství:
11
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

Popis

Chilli Rocoto Orange je paprička pocházející původně z Mexika, vyznačující se plody s velmi masivní šťavnatou dužinou s ovocnou příchutí jablka a střední pálivostí 50 000 – 100 000 SHU. Papričky jsou vhodné jako přísada do teplých i studených pikantních pokrmů a na nakládání. Bohatší chuť chilli je zdůrazněna v suchém stavu, takže je ideální i na sušení.  

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Pohybuje se běžně v rozmezí 70 až 100 cm.  

 

Plod

Plodem jsou silnostěnné lusky tvarem připomínající jablko s černými, nebo tmavými semeny, dlouhé přibližně 3 – 5 cm, dozrávající ze zelené do jasně oranžové barvy. Doba zrání je kolem 80 dní.  

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice  je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe.Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru. 

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno,které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku .Klíčíme při teplotě okolo 30°. Takto velmi urychlíte klíčení semen,který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.

Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist