Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Chilli Rocoto Red Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Rocoto Red Balení obsahuje 10 semen

Rocoto Red

Rocoto Red

Naše cena s DPH:
40 Kč
Naše cena bez DPH:
34,78 Kč
Cena v cizí měně:
1,60 Euro
Množství:
41
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli Rocoto Red (Capsicum pubescens) je paprička pocházející původně z Mexika, vyznačující se plody s velmi masivní šťavnatou dužinou, s ovocnou příchutí jablka a střední pálivostí 50 000 – 100 000 SHU. Papričky jsou vhodné jako přísada do teplých i studených pikantních pokrmů a na nakládání. Bohatší chuť chilli je zdůrazněna v suchém stavu, takže je ideální i na sušení.   

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Pohybuje se běžně v rozmezí 70 - 100 cm.  

 

Plod

Plodem jsou silnostěnné lusky tvarem připomínající jablko s černými nebo tmavými semeny, dlouhé přibližně 3 – 5 cm, dozrávající ze zelené do jasně červené barvy. Doba zrání je kolem 80 dní.  

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, např. Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru. 

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, které začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist