Habr obecný Balení obsahuje 100 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Habr obecný Balení obsahuje 100 semen

 
 
Naše cena s DPH:
40 Kč
Naše cena bez DPH:
34,78 Kč
Cena v cizí měně:
1,60 euro
Množství:
2
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen

 

 

Popis

Habr obecný (Carpinus Betuleus) je dobře tvarovatelný listnatý opadavý strom rozšířený téměř po celé Evropě. Své uplatnění má jako soliterní, avšak v použití na pevné živé ploty je skutečnou jedničkou. Je neprůhledný i v zimě díky starým listům zbarveným do atraktivní zlatavé barvy, které drží na stromě až do jara a opadávají až s příchodem nových svěžích zelených listů. Zašpičatělé listy jsou 4 – 12 cm dlouhé,  podlouhlého eliptického tvaru s dvojitě pilovitými okraji. Silné zkřížené větve poskytují útočiště ptákům, proto jsou jimi tak oblíbené k hnízdění. Kvete od dubna do května samčími a samičími květenstvími (jehnědami). Plodem je zploštělý oříšek.

 

Výška rostliny

Strom dorůstající až 20 m.

 

Nároky

Habr obecný je zcela nenáročný na půdu i stanoviště. Má rád slunce až polostín a hlinitou humózní půdu. Je velmi přizpůsobivý a odolný vůči vedru i mrazu.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme velmi brzy z jara na stanoviště. Další možností je stratifikace semen po dobu 8 týdnů. Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu. Vhodná teplota pro klíčení semen je od 15 °C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist