Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Chilli Pequin Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Pequin Balení obsahuje 10 semen

Naše cena s DPH:
31 Kč
Naše cena bez DPH:
26,96 Kč
Cena v cizí měně:
1,24 Euro
Množství:
91
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli paprička Pequin (Capsicum annuum) též známá pod českým názvem „Ptačí pepř“ má svůj původ stejně jako i řada dalších chilli v Mexiku. Patří mezi trvalky. Pálivostí 30 000 - 60 000 SHU se řadí spíše k pikantnějším chilli. Její chuť je popisována jako citrusová. Má široké využití jak při přípravě masa, tak i do omáček a polévek.


Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Pohybuje se běžně do 100 cm.


Plod

Plody o délce cca 1,5 cm a šířce cca 0,5 cm dozrávají ze zelené až do jasně červené barvy. Doba zrání je přibližně 80 – 100 dní.  

 
Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, např. Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.  

 
Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist