Chilli Habanero White superpálivá Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Habanero White superpálivá Balení obsahuje 10 semen

Naše cena s DPH:
23 Kč
Naše cena bez DPH:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,92 euro
Množství:
87
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Paprička Habanero White (Capsicum chinense) má netradiční plody. Dosahuje velmi vysoké pálivosti pálivosti až 300 000 SHU (jednotek pálivosti Scoville Heat Units). Papričky jsou vhodné jako přísada do omáček, polévek a jiných pikantních pokrmů.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Pohybuje se běžně v rozmezí 30 - 50 cm.

 

Plod

Lusk je menší protáhlého tvaru, smetanové barvy, dosahující velikosti cca 2 - 3 cm. Stěna plodu je masitější, silná cca 2 mm, pálivost až 300 000 SHU.

 

Nároky 

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, např. Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení 

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist