Rajče Citrina Balení obsahuje 20 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Rajče Citrina Balení obsahuje 20 semen

Konečná cena:
14 Kč
Cena v cizí měně:
0,56 euro
0,72 Dollar
Množství:
75
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 20 semen

 

Popis

Rajče Citrina je tyčková (indeterminantní) pozdní odrůda s neomezeným růstem vyznačující se netradičními plody žluté barvy a citronového tvaru. Rajčata mají jemnou sladkou chuť a jsou vhodná jak k přímé konzumaci, tak k přízdobě pokrmů a do salátů.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda vyžadující oporu

 

Plod

Plody jsou střední velikosti, citronového tvaru, dosahující  průměrné  hmotnosti 75 – 85g, rostoucí na rozvětvených vijanech asi po 30 kusech. Hmotnost jednoho vijanu je až 2,5kg. Dozrávají  do citronově žluté barvy. Doba zrání je 80 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100. Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu. Kvůli vysoké hmotnosti plodů a jejich počtu na vijanech je vhodné na každé rostlině ponechat pouze 3 až 4 výhonky.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist