Rajče Aztek truhlíkové vzpřímené Balení obsahuje 20 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Rajče Aztek truhlíkové vzpřímené Balení obsahuje 20 semen

Konečná cena:
14 Kč
Cena v cizí měně:
0,56 euro
0,72 Dollar
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 20 semen

 

Popis

Rajče Truhlíkové Azték je determinantní, velmi raná odrůda nízkého vzpřímeného vzrůstu, předurčená k pěstování v menších nádobách, nebo truhlících. Pěstování těchto rajčat v poslední době získává na oblíbenosti. Plody jsou vhodné k přímé konzumaci, do salátů a na studené mísy. Celkově rostlina působí velmi dekorativně. Její předností je i to, že se do pěstování mohou dobře zapojit i děti a možnost stálé sklizně plodů.

 

Výška rostliny

Speciálně vyšlechtěný zakrslý druh, dorůstající nejvýše 30 – 35 cm.

 

Plod

Plody jsou malé, kulaté, dosahující hmotnosti 15 – 20g. Dozrávají do žluté barvy. Doba zrání je asi 70 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Doporučené množství do truhlíku dlouhého 60 cm jsou 4 rostliny. Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Při  pěstování  rajčat v nádobách, nebo truhlících  jsou výhodou balkony orientované na slunnou stranu. Důležité je též aby půda obsahovala dostatek živin. Vhodné je opatříme-li ji kompostem nebo hnojem.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist