Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Bazalka skořicová - Basil Cinnamon Balení obsahuje 200 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Bazalka skořicová - Basil Cinnamon Balení obsahuje 200 semen

Bazalka skořicová

Bazalka skořicová

 
 
Naše cena s DPH:
15 Kč
Naše cena bez DPH:
13,04 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 Euro
Množství:
94
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 200 semen

 

 

Popis

Basil Cinnamon „Bazalka skořicová“ pocházející z jižní Asie a Indie je asi 30 - 45 cm vysoká jednoletá bylina, hojně využívaná jako koření, vyznačující se čtyřhranným stonkem porostlým vstřícnými vejčitými světle zelenými listy, kvetoucí jemnými květenstvími uspořádanými do klasu. Plody jsou suché a rozpadají se na čtyři hnědočerné jednosemenné hladké tvrdky. Celá rostlina je chlupatá a vyznačuje se příjemnou vůní s nádechem skořice. Díky své nasládlejší chutí než ostatní druhy bazalek, vůní skořice a pomeranče je používána nejen do salátů, ale i do kompotů, vaječných pokrmů, těstovin a je úžasná především ve spojení s rajčaty a italskými specialitami. Lze ji používat v čerstvém, sušeném, nebo zmrazeném stavu, případně zpracovanou v tzv. pesto. Pro uchování její specifické chuti a vůně je nejvhodnější nakládaní v olivovém oleji. Lze ji pěstovat jak na zahradě, tak i v truhlících. Doba od výsevu do sklizně je přibližně 70 dní.

 

Léčivé účinky

Bazalka má kromě širokého využití v kuchyni i léčivé účinky. Používá se při bolestech břicha, nespavosti, stresu a má i mírně desinfekční a repelentní účinky.

 

Nároky

Pěstování bazalky není nijak náročné. Lze ji pěstovat buď ve větším květináči, nebo od jara do podzimu na zahradě. Bazalka by měla být umístěna na slunném stanovišti, případně v polostínu. Nejlépe bude růst v propustné zemině s přídavkem kvalitního kompostu.

 

Výsev a klíčení

Semena vysévejte od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem velmi mělce pod povrch substrátu. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25 °C. Vlhkost zajišťujte rosením povrchu substrátu. Doba klíčení se pohybuje mezi 15 - 20 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů vždy po 3 - 5 malých rostlinkách. Na předem zvolené stanoviště rostliny vysazujte v květnu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist