Origanum Heracleoticum - Řecké oregano Balení obsahuje 100 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Origanum Heracleoticum - Řecké oregano Balení obsahuje 100 semen

 
 
Konečná cena:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
1,03 Dollar
Množství:
47
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen

 

Popis

Origanum Heracleoticum, neboli „řecké oregano“ původně pocházející z Afriky je okrasně působící trvalá rostlina používaná zvláště jako vítečné koření tvořící vzpřímené, nebo poléhavé keříky. Bylinkové záhony z oregana patří k nejhezčím z užitkových zahrad. Daří se mu i na skalkách a suchých zídkách. Oregano je neodmyslitelnou součástí řecké kuchyně, používané do svěžích řeckých salátů a tradičního gyrosu. Vyznačuje se specifickou chutí a peprným aroma. Sklízí se kvetoucí nať, až rostlina dosáhne výšky 15 cm. Mladé lístky a špičky výhonků je možno otrhávat průběžně dle potřeby celé léto. Nejlepší je, když se oregano používá čerstvé. Mrazuvzdosnost rostliny je až do -28°C.

 

Léčivé účinky

Arabští lékaři ho využívali v boji proti infekcím. Britský lékař John Gerard ho na počátku 17. století začal doporučovat svým pacientům proti nachlazení, kašli a dýchacím potížím, ale také při nadýmání a trávicích potížích.

 

Výška rostliny

Dorůstá výšky kolem 30 – 40 cm.

 

Květ  

Rostlina kvete od července do září drobnými bílými nebo nafialovělými květy.

 

Nároky

Aby se oreganu dařilo, potřebuje dobré odvodnění a dobrou cirkulaci vzduchu v úrodné, nejlépe písčitohlinité alkalické půdě. Vyhovující místo je na plném slunci.

 

Výsev a klíčení

Semena vysévejte v březnu - dubnu do nádoby s propustným substrátem velmi mělce pod povrch substrátu. Semena klíčí při teplotě okolo 20-25°C. Vlhkost zajišťujte rosením povrchu substrátu. Doba klíčení 15-20 dní. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesaďte do sadbovačů vždy po 3-5 malých rostlinkách. Na stanoviště rostliny vysazujeme v květnu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist