Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Sazenice palma Trachycarpus fortunei 1-2 první listy | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

Sazenice palma Trachycarpus fortunei 1-2 první listy

Trachycarpus fortunei

Trachycarpus fortunei

 
 
Číslo výrobku:
3-0679-00821
Konečná cena:
30 Kč / balení
Cena v cizí měně:
1,29 Euro
Množství:
2 balení
Termín dodání:
skladem
Počet sazenic v balení:
1
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 sazenici, 1 - 2 první listy

 

 

Popis

Palma Trachycarpus fortunei je mrazuvzdorná až do -20°C. V našich podmínkách svojí mrazuvzdorností je předurčena pro přímou zahradní výsadbu. Pyšní se velkými, leskle zelenými listy s téměř okrouhlou čepelí. Řapíky dosahují délky cca 40 – 90 cm. Kmen této palmy je pokryt četnými dlouhými vlákny, které se svým vzhledem podobají konopí (od toho palma konopná). Je ze všech venkovních mrazuvzdorných palem druhá nejodolnější, snáší teploty až do -20°C. Tyto palmy jsou velmi nenáročné, v nádobách díky omezenému prostoru dosahují menší velikosti v závislosti na velikosti nádoby. Volně vysazené při optimálních podmínkách až 15 metrů. 
 
 
Nároky

Stanoviště by mělo být osluněné, půda dobře drenážovaná.

Zálivka - v létě vydatná, přiměřeně dle velikosti jedince, v zimě u volně vysazených 1x za měsíc (při absenci sněhu a v nemrazivých dnech), u palem v nádobách jen tak, aby nevyschl kořenový bal.

Hnojení – květen až září jedenkrát za 14 dní. Hnojením kapalnými hnojivy doplníte živiny téměř okamžitě. Pravidelným doplňováním důležitých látek podpoříte nejen její růst, ale ovlivníte i mrazuodolnost. Od srpna je vhodné užití hnojiv s větším obsahem draslíku, který způsobuje vyzrávání roslinných pletiv.

Zazimování mrazuvzdornost u volně vysazených rostlin je až -20°C, v nádobách do -5°C. Nejdůležitější je zabránit opakujícímu se tání a zamrzání deště a sněhu v „srdíčku“ rostliny. Suchý mráz snáší totiž mnohem lépe, než-li vlhké chladno. Proto je nutné zakrytí koruny např. netkanou textilií.
Mrazuvzdornost u palem v přenosných nádobách jen do -5°C, uskladňujte nejlépe na světlém místě, důležité je větrat!!!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist