Adenium Obesum Moonlight fairy Balení obsahuje 5 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Adenium Obesum Moonlight fairy Balení obsahuje 5 semen

Moonlight fairy

Moonlight fairy

Konečná cena:
35 Kč
Cena v cizí měně:
1,40 euro
1,79 Dollar
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 5 semen

 

Popis

Adenium Obesum Moonlight Fairy „pouštní růže“ je nádherná sukulentní rostlina, patřící do čeledi Apocynaceae, jejíž původní forma pochází z Afriky, ze které jednotlivé kultivary byly vyšlechtěny převážně v Thajsku a dnes je již rozšířená po celé Asii. Pro své bohaté květenství je nazývána pouštní růží, v přírodě rostoucí jako keře nebo stromky se ztloustlým kmenem někdy bizardních tvarů částečně ukrytým pod zemí. U nás je pěstována jako velice dekorativní exotická pokojová rostlina vhodná zvláště pro tvorbu kvetoucí sukulentní bonsaje a nenáročná na pěstování. Je teplomilná a dobře snáší suchý vzduch, proto je vhodná i do ústředně vytápěných interiérů. Je možné ji množit dvěma způsoby. Ze semene, nebo řízkováním, ale nejkrásnější kaudexy jsou z rostlin vypěstovaných ze semene.

Květy adénií se vyskytují ve velké paletě nádherných jasných barev, tuhé listy jsou hladké, lesklé, středně až tmavě zelené o velikosti cca 15x3 cm. Rostou ve shlucích na koncích větví. Tlustý kmen může být v barvě od břidlicově šedé až stříbřitě zelené nebo světle hnědé až okrové.

Rostlina roní jedovatou šťávu, kterou domorodci v některých oblastech afrického jihozápadu používají k výrobě otrávených šípů, ale při běžné manipulaci a případném poškození rostliny žádné výrazné nebezpečí nehrozí. 

 

Výška rostliny 

Rostlina ve svojí domovině dorůstá výšky okolo 5 až 6 m. 

 

Květ

Adenium Obesum Moonlight Fairy kvete kdykoliv během roku, avšak nejčastěji na jaře a v létě nápadnými, jasně červenobílými kulatými květy se žlutým středem, složenými z pěti okvětích  lístků, velkými okolo 6 – 8 cm. Při dodržení určitých podmínek zdobí květy rostlinu od konce jara až do konce podzimu.

 

Nároky

Rostlina snáší plné slunce, ale dobře prosperuje i při rozptýleném světle. Letnění je možné pouze v nejteplejších měsících roku. Zálivka přiměřená, aby nedošlo k přemokření substrátu, v zimě zásadně omezit dle teploty. V letním parnu má ráda rostlina rosení. Přes zimu by teplota neměla klesnout pod 15°C. Od listopadu do ledna zcela bez zálivky. V době tvorby květů používejte hnojivo určené pro kvetoucí rostliny.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu (písčitý, kokosové vlákno). Klíčení probíhá pod sklem, folií atp. na světlém stanovišti. Vlhkost zajišťujte rosením. Nádoba ve které klíčíte semena nesmí být uzavřena vzduchotěsně, povrch musí být neustále odvětrávám.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist