Citronová Tráva Balení obsahuje 50 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Citronová Tráva Balení obsahuje 50 semen

Citronová Tráva

Citronová Tráva

 
 
Konečná cena:
25 Kč
Cena v cizí měně:
1 euro
1,28 Dollar
Množství:
60
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 50 semen

 

Popis

Citronová tráva (Cymbopogon citratus) neboli Voňatka citronová je vytrvalá bylina, pocházející z Cejlonu a jižní Indie. Řadí se mezi subtropické trsnaté rostliny. Vytváří husté trsy úzkých trávovitých šedozelených listů až 1 m dlouhých, které vyrůstají z dužnaté báze. Všechny části rostliny mají silnou citronovou vůni. Celkově rostlina působí velmi dekorativně a je vhodná k pěstování v nádobách.

 

Výška rostliny

Ve volné půdě dorůstá výšky kolem 120 cm.

 

Využití

Citronová tráva je vhodná k přípravě asijských pokrmů a různých druhů salátů. Lze z ní připravit i chutný čaj, který získá citronové aroma, avšak není kyselý. Výborná je v kombinaci zvláště se zeleným čajem. Je též přidávána do parfémů a kosmetických přípravků. Tato bylina má dobré účinky na zažívání a koncentraci při učení. Čerstvě nakrájená je vhodná i do koupele.

 

Nároky

U nás lze tuto rostlinu pěstovat pouze jako přenosnou, jelikož není mrazuvzdorná. Pěstujeme ji na plném slunci (nejvyšší obsah silic) v propustné hlinito - písčité zemině. Během vegetace vyžaduje pravidelnou zálivku a přihnojování. Vzhledem ke konzumaci částí rostliny, doporučuji používat přírodní organická hnojiva. Přezimovat ji lze na světlém místě při pokojové teplotě nebo v chladnějších prostorech (nejméně 10°C) a při omezené zálivce.

 

Výsev a klíčení

Klíčení semen - semena jsou světloklíčivá, vyséváme na povrch propustného substrátu pod odvětrané sklo. Po zesílení rozesazujeme. Tráva vyžaduje po zesílení dostatečnou zálivku.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist