Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Sazenice Ginkgo biloba - Jinan dvoulaločnatý | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice Ginkgo biloba - Jinan dvoulaločnatý

 
 
Naše cena s DPH:
45 Kč
Naše cena bez DPH:
39,13 Kč
Cena v cizí měně:
1,80 Euro
Množství:
1
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Sazenice velikosti 10 - 15 cm

 

 

Popis

Ginkgo biloba neboli Jinan dvoulaločnatý je opadavý sloupovitý dvoudomý jehličnan s dlouze řapíkatými listy a vějířovitou čepelí rozdělenou na dva laloky. Plod je nažloutlý dužnatý s tvrdou peckou. Je to statný strom s téměř vodorovnými větvemi, dorůstající do výšky 30 – 40 m. Roste poměrně pomalu, asi 30 cm za rok. Je mimořádně odolný vůči klimatickým změnám a patří také mezi nejstarší stromy na naší planetě.

 

Léčivé účinky

Semena a listy se vzhledem k obsahu bioflavinoidů používají jako léčivo. Ve farmakologii má vysoké využití, obsahuje na 60 biologicky aktivních látek. Používá se na rozšiřování cév, preventivně proti náhlým mozkovým příhodám, infarktu, Alzhaimerově chorobě atd. Je vhodné jej používat ve formě odvaru, tinktury, nebo komerčně připravovaných výrobcích.

 

Nároky

Nesnáší trvalý stín nebo zamokřené půdy, vyhovují mu teplejší stanoviště. Je odolný vůči průmyslovým exhalacím, nemá žádné závažné choroby, ani škůdce. Snese mrazy i přes -20 °C. Většinou se stromy nechávají růst v přirozených tvarech – každý bývá originální.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist