Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Yucca Elata Balení obsahuje 8 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Yucca Elata Balení obsahuje 8 semen

Yucca Elata

Yucca Elata

 
 
Naše cena s DPH:
20 Kč
Naše cena bez DPH:
17,39 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 Euro
Množství:
82
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 8 semen

 

 

Popis

Tato stromová juka pochází původně z horských oblastí jihozápadu USA, kde roste divoce v nadmořské výšce od 850 – 2000 m n. m. U nás je pěstována jako velice atraktivní okrasná exotická rostlina. Yucca Elata tvoří kulovitou korunu vzpřímených mečovitých modrozelených listů, které vyrůstají z vrcholového středu rostliny. Starší, již uschlé listy visí podél rostliny a tvoří tak ochranu proti mrazu. Rostlina je mrazuvzdorná až do -23 °C.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá v dospělosti výšky kolem 5 m. Listy jsou 30 – 70 cm dlouhé a asi 2 - 3 cm široké.

 

Květ

Tato rostlina vykvétá na jaře až 24 m dlouhým úzkým zvonkovitým květenstvím krémově bílé barvy.

 

Nároky

Mrazuodolnost do -20 až -23 °C, v našich podmínkách vysazujeme na slunné, jižní stanoviště do hlinitopísčitého substrátu. Pod rostlinu je vhodné položit oblázkovou drenáž sloužící k odvádění přebytečné vody hlavně v zimních měsících. Rostliny příliš nezaléváme. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny mulčovací vrstvou.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Vlhkost zajišťujeme pravidelným každodenním rosením. Klíčení probíhá při teplotě 20 - 25 °C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist