Lékořice lysá - Glycyrrhiza glabra Balení obsahuje 20 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Lékořice lysá - Glycyrrhiza glabra Balení obsahuje 20 semen

 
 
Naše cena s DPH:
25 Kč
Naše cena bez DPH:
20,66 Kč
Cena v cizí měně:
1 euro
Množství:
71
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 20 semen

 

 

Popis

Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra) původně pocházející z jižní Evropy a střední Asie je tradiční vytrvalou teplomilnou vzpřímenou bylinou s přibližně 20 cm dlouhými střídavými sytě zelenými listy a dlouhým tlustým kořenem, z nějž vyrůstají drobné kořínky, sladké chuti, několikanásobně sladší než řepný cukr a proto též přezdívanou „sladké dřevo“. Je velice často přidávána do směsí léčivých bylin, protože velice dobře potlačuje jejich nepříjemnou chuť. Samotná lékořice obsahuje velice účinnou látku kyselinu glycyrizinovou, která je vhodná k léčbě žaludečních vředů, kašle, působí protizánětlivě a proti infekcím a kvasinkám.

Z rostliny je využíván pouze kořen. Sklizeň je nejvhodnější v říjnu, kdy rostlině opadají listy. Ideální ke sklizni jsou alespoň tříleté silné kůlovité kořeny, které se ihned po sklizni perou, loupou a pomalu suší.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky až 100 cm. 

 

Květ a plod

Lékořice kvete v červenci až srpnu světle fialovými nebo žlutými květy, které vyrůstají v úžlabinách listů a tvoří delší rovné hrozny. Plodem jsou červenohnědé kožovité lusky dlouhé přibližně 3 cm. 

 

Nároky

Lékořice poroste nejlépe na slunném stanovišti nebo v polostínu, v úrodné hluboké kypré humózní suché půdě. 

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 24 - 48 hodin do vody a následně dejte na 10 týdnů stratifikovat. Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu při teplotě okolo 20 - 25°C. Klíčivost semen se pohybuje okolo 50% vzcházivost cca. 10%.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist