2 x naklíčené semeno Cycas Zamia Furfuracea | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

2 x naklíčené semeno Cycas Zamia Furfuracea

Cykas Zamia Furfuracea

Cykas Zamia Furfuracea

 
 
Naše cena s DPH:
27 Kč
Naše cena bez DPH:
23,48 Kč
Cena v cizí měně:
1,08 euro
Množství:
9
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 2 naklíčená semena

 

 

Popis

Cykas Zamia Furfuracea neboli „Keják otrubnatý“ je nenáročná dekorativní krásná rostlina s velice tuhými a lesklými listy, původně pocházející z jihovýchodu mexického státu Veracruz. Rostlina má krátký, někdy i podzemní kmen, z jehož středu vyrůstají 50 – 150 cm dlouhé listy při čemž každý je tvořen 6 – 12 páry velmi pevných drsných lístků. Cykasy se na první pohled podobají podsaditým palmám, se kterými však nemají nic společného. Jako nahosemenné mají blíže k jehličnanům. Podobně jako jehličnany vytvářejí šištice, které jsou největší v rostlinné říši. Díky atraktivnímu vzhledu a vzácnosti se cykasy staly i předmětem zájmu sběratelů.

 

Výška rostliny

Rostlina běžně dorůstá výšky až 130 cm a šířky kolem 200 cm.

 

Nároky

Důležitou podmínkou pro pěstování cykasů je prodyšná půda, kterou voda proteče. Substrát je tedy třeba namíchat s kaménky či jiným hrubým materiálem. Škodí jim přílišné vlhko, nesnášejí mokro a chlad současně, což značí omezení zálivky na minimum při chladnějším zimování. V letním období prospívá letnění na zahradě v polostínu. Zálivka u cykasů pouze shora, kde má rostlina korálové kořeny kterými přijímá vodu.

 

Výsev

Naklíčené semena zasaďte do propustného substrátu kořenem dolů tak, aby místo odkud vystupuje klíček bylo v úrovni substrátu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist