Asimina Triloba - Stratifikovaná semena Balení obsahuje 3 semena | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Asimina Triloba - Stratifikovaná semena Balení obsahuje 3 semena

 
 
Konečná cena:
35 Kč
Cena v cizí měně:
1,40 euro
1,79 Dollar
Množství:
23
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 3 stratifikovaná semena 

 

Popis

Asimina Triloba „Banán severu“ pocházející z východního pobřeží severní Ameriky je v našich klimatických podmínkách mrazuvzdorný opadavý strom snášející teploty až do – 22°C,  produkující velmi atraktivní ovoce, vyznačující se pravidelnou vejčitou a velice dekorativně působící korunou. Tento málo známý ovocný strom lze pěstovat i v našich podmínkách a kvalita jeho plodů je zcela srovnatelná s nejkvalitnějším tropickým ovocem. Plody lze v kuchyni zpracovávat podobným způsobem jako banány.

 

Plod

Plody podobné mangu ledvinovitého tvaru a lahodné exotické chuti směsi banánu, manga a ananasu dozrávají v září až říjnu. Dosahují hmotnosti od 50 do 400g. Obsahují hodně vitamínů, železa a vápníku. Po vyjmutí semen se dužina měkčí konzistence vyjídá lžičkou.

 

Nároky

Rostlina snáší mráz -22 °C i vyšší. Pro pěstování je nutné mít dvě rostliny různé odrůdy, což semenáče splňují, z důvodu opylení. Nejedná se ale o samčí a samičí rostlinu, plody jsou na všech rostlinách. Rostliny vysazujeme zásadně brzy z jara nebo pozdě na podzim v době vegetačního klidu. Stanoviště slunné, půda propustná humózní.

 

Výsev a klíčení

Semena je nutné před vlastním výsevem stratifikovat. Stratifikaci proveďte takto. Semena na 24 hodin namočte do vody a na dobu 6-8 týdnů dejte v lehce vlhkém písku v sáčku do ledničky. Osobně bych místo písku doporučil drcené lisované kokosové vlákno které je běžně dostupné a dosáhnete s ním lepších výsledků při pěstování rostlin. Po ukončení stratifikace ponechejte semena v sáčku v kokosovém vláknu a zvyšte teplotu na 20-25°C. Cca po 3 týdnech začínají semena klíčit. Klíčící semeno zasaďte do výživného substrátu. Rostliny zasaďte do volné půdy v následujícím roce v květnu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist