palma Jubaea Chilensis - naklíčené semeno | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

palma Jubaea Chilensis - naklíčené semeno

Jubaea Chilensis

Jubaea Chilensis

 
 
Konečná cena:
35 Kč
Cena v cizí měně:
1,40 euro
1,79 Dollar
Váha:
1 kg
Množství:
8
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 naklíčené semeno

 

Popis

Jubaea Chilensis neboli Chilská palma je krásná, silnokmenná reliéfová a jediná mrazuvzdorná palma, pocházející z Chille, kde roste až do 2000 m n. m. Její mrazuvzdornost je uváděna až do – 15 °C, se zimním zábalem až - 20 °C i více. Od mládí vytváří  palma ztloustlý hladký kmen, ze kterého vyrůstají světle zelené až přes 1 m dlouhé, velmi tvrdé, jakoby kožovité zpeřené listy tvořící bohatou korunu. Na dospělých rostlinách dozrávají jedlé žluté plody o velikosti švestky. Chuťově jsou podobné plodům kokosové palmy. Jubaea Chilensis je pro svoji odolnost vůči chladu stále oblíbenější ozdobou zahrad  v zemích s mírným klimatem.

 

Výška rostliny

Ve svojí domovině palma dorůstá výšky až 22 m a průměru kmene až 1 m.

 

Nároky

Slunné kryté stanoviště, dobře propustná drenážovaná zem s dostatkem živin. Zimní ochrana - palma je citlivá na přemokření listového srdce, proto před příchodem pozdních dešťů, po kterých přicházejí silnější mrazy, je vhodné opatrně svázat všechny listy k sobě a rostlinu zakrýt průsvitným materiálem, například netkanou textilií.

 

Výsev a klíčení

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist