Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Passiflora coactilis Balení obsahuje 5 semen | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

Passiflora coactilis Balení obsahuje 5 semen

Passiflora coactilis

Passiflora coactilis

 
 
Naše cena s DPH:
29 Kč
Naše cena bez DPH:
25,22 Kč
Cena v cizí měně:
1,25 Euro
Množství:
4
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 5 semen

  

Popis

Passiflora coactilis je vzácná a málo známá mučenka. Silná a stálezelená popínavá rostlina s trojlaločnými listy, růžovými květy o průměru 11 - 16 cm, následovanými kulatými, nažloutlými plody, které jsou jedlé a aromatické. Passiflora coactilis pochází z chladných, oblačných lesů ve vysokých nadmořských výškách v Andách v Jižní Americe v jihozápadní Kolumbii a v Ekvádoru mezi 2200 a 3600 m. Je dobře přizpůsoben chladným podmínkám a poroste v mnoha teplých mírných klimatech. Odolná vůči nižším teplotám do minima - 5°C. V mrazivém počasí mohou být listy a výhonky poškozeny, ale na jaře znovu vyrostou ze základny. 

 

Květ a plod

Růžové barvy o průměru cca 11 - 16 cm, které jsou následovány nažloutlými plody, které jsou jedlé a aromatické. 

 

Nároky

Rostlina není náročná na pěstování, má ráda slunné stanoviště, hlinitopísčitou půdu, vysokou vlhkost, kterou jí zajistíme rosením a v době růstu vydatnou zálivku. V zimě zaléváme minimálně. V období vegetace je vhodné cca 2 krát měsíčně přihnojit standardním tekutým hnojivem. Rostlině mírné podnebí, v zimě by teplota neměla klesnout pod - 5 °C. V létě je vhodné letnění na slunném místě na zahradě.

 

Výsev a klíčení

Semena umístěte před výsevem na dobu 14 dní ve vlhkém písku do ledničky. Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu cca 2 cm hluboko.

  

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist