Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Agave stricta Balení obsahuje 7 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 

Agave stricta Balení obsahuje 7 semen

Agave stricta

Agave stricta

Naše cena s DPH:
32 Kč
Naše cena bez DPH:
27,83 Kč
Cena v cizí měně:
1,38 Euro
Množství:
12
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 7 semen

 

 

Popis

Agave stricta pochází z údolí Tehuacan v jižním Pueblu a severní Oaxaca v Mexiku. Vyskytuje na suchých kopcích a na plochách v otevřené poušti. Je to jedna z mála nemonokarpických agave. Jedná se o malý druh, tvořící velké koule špejlovitých listů a vypadá jako velmi ošklivý dikobraz. Tento druh má nejtěsnější kulovitý tvar ze všech agave a vytváří odnože, aby vytvořil kolonii. Každá růžice roste trochu jiným směrem. Stonek je silně větvený. Jednotlivé růžice se stovkami tenkých listů mají 30 až 100 cm na výšku i šířku. Listy jsou úzké, žlutozelené, zelené nebo šedomodré, čtvercového až kulatého průřezu, na okraji bezzubé, asi 35 cm dlouhé. Květy mají barvu od zelené po červenohnědou nebo fialovou. Je teoreticky mrazuvzdorná do -4 °C, zvláště když je suchá, ale je nejlepší se vyhýbat silným mrazům.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Růžice dorůstá v dospělosti přibližně do výšky a šířky až 30 - 100 cm.

 

Květ

Měnící se barva od zelené po červenohnědou nebo fialovou, vyrůstající na stonku.

 

Nároky

Tato rostlina má ráda světlé stanoviště s rozptýleným světlem, nikoli přímé sluneční záření, lehkou dobře odvodněnou půdu s obsahem písku. Vysazujeme na slunečné, jižní stanoviště do hlinito-písčitého substrátu, v našich podmínkách do nádob, 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit drenáž. Rostliny příliš nezaléváme. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny vrstvou suchého listí. Pokud by hrozily mrazy pod mrazuvzdorný limit rostliny, je vhodné ji zabalit celou. Mrazuodolnost v suchu je do -4 °C, , ale je nejlepší se vyhýbat silným mrazům.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Semena lehce přitlačte. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25 °C. Vlhkost zajišťujte rosením.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist