Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

♣ Agave garciae-mendozae Balení obsahuje 70 semen | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

♣ Agave garciae-mendozae Balení obsahuje 70 semen

Agave garciae-mendozae

Agave garciae-mendozae

Konečná cena:
210 Kč / balení
Cena v cizí měně:
9,05 Euro
Množství:
5 balení
Termín dodání:
skladem
Počet semen v balení:
70
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 70 semen

 

 

Popis

Agave garciae-mendozae je druh agáve, který byl popsán teprve v roce 2002 a vyskytuje se v centrálním Mexiku ve státech Hidalgo, Queretaro a San Luis Potosi, ve výškách 1800 – 2300 m n. m. Byla pojmenována na počest mexického botanika Abisai Garcia-Mendozy.
Obvykle solitérní rostlina, vzácně s výhonky. Otevřená a dokonale symetrická růžice je v dospělosti vysoká 75 – 115 cm a široká až 100 - 175 cm, s 30 – 50 kopinatými listy, dlouhými 30 – 80 cm a širokými 6 – 13 cm. Barvu mají tmavě zelenou, až zelenohnědou. Na okraji každého listu jsou trny zbarvující se z červenohnědé na bílou, dlouhé až 14 mm. Zajímavostí je, že trny u tohoto druhu se pravděpodobně zakřivují všemi. Na konci listu se nachází terminální trn o délce takřka 5 cm. Květný stvol vyrůstá ze středu růžice v dospělosti, což nastává přibližně po 12 - 25 letech. Může být až 6 m vysoký, latnatý, s květy ve skupinách po dvou nebo třech, 3 – 4 cm dlouhé, světle zelené až žlutozelené. Plodem je tobolka se semínky. Po odkvětu rostlina umírá.

 

Výška rostliny

75 – 115 cm a široká až 100 - 175 cm.

 

Květ

Světle zelený až žlutozelený, dlouhý 3 – 4 cm, vyrůstající na stonku.

 

Nároky

Tato rostlina má ráda světlé stanoviště, lehkou odvodněnou půdu s obsahem písku. Vysazujeme na slunečné, jižní stanoviště do hlinito-písčitého substrátu, 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit drenáž. Rostliny zaléváme málo a až když půda vyschne. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny vrstvou suchého listí. Pokud by hrozily mrazy pod mrazuvzdorný limit rostliny, je vhodné ji zabalit celou. Mrazuodolnost v suchu je do -10 až -12 °C, ale je lépe se mrazu vyhnout.

 

Výsev a klíčení

Před výsevem namočíme semena na 24 hodin do vody, poté je vyséváme do hloubky 0,5 cm na povrch propustného substrátu pod sklo. Semena lehce přitlačte. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25 °C. Vlhkost zajišťujeme rosením.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist