Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Rajče Blackball Balení obsahuje 20 semen | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

Rajče Blackball Balení obsahuje 20 semen

Blackball

Blackball

 
 
Číslo výrobku:
0-0679-90051-01
Konečná cena:
15 Kč / balení
Cena v cizí měně:
0,65 Euro
Množství:
43 balení
Termín dodání:
skladem
Počet semen v balení:
20
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 20 semen

Osivo je negativně testováno na virus ToBRFV.

  

Popis

Rajče Blackball -  polopozdní tyčková (indeterminantní) odrůda s netradičními plody černé barvy. Velmi oblíbená odrůda, protože je možno ji bez problémů pěstovat jak ve skleníku, na poli, nebo v květináčích, či balkónových truhlících. Odrůda se vyznačuje bujným růstem a silným odnožováním. Rostlina vyžaduje odstranění bočních výhonů. Plody jsou kulaté, podobné velkým třešním, asi 2 až 2,5 cm v průměru, malé, purpurově hnědé barvy, sladké a velmi chutné. V plné zralosti jsou plody černé s červeným probarvením na špičce, dužnina je červená. Na jednom vijanu dozrává 8 - 10 plodů o hmotnosti 50 - 55 gramů. Odrůda je rezistentní proti Verticilium sp. - rasa 0. Chuť je jemná, ideální na zdobení pokrmů, pro výrobu šťáv, koncentrátů i sušení.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda vyžadující oporu.

 

Plod

Malý, kulatý, ve zralosti černý, o hmotnosti 50 – 55 gramů.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100. Důležitá je pravidelná zálivka s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a  klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20 - 25°C.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist