Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Sazenice Agave Parryi var. Parryi velikost růžice 6-8cm | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice Agave Parryi var. Parryi velikost růžice 6-8cm

Naše cena s DPH:
65 Kč
Naše cena bez DPH:
56,52 Kč
Cena v cizí měně:
2,80 Euro
Množství:
7
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení sazenici jeden kus velikost růžice 6-8cm

 

 

Popis

Agave Parryi má svůj původ v severním Mexiku a jihovýchodních státech USA. Roste v nadmořské výšce až 2 700 m. V našich podmínkách je pěstována jako okrasná exotická rostlina. Je to jedno z nejhezčích agave, tvořící pevnou, mohutnou růžici, která je složená z hustě rostoucích stříbřitě šedých listů, jejichž okraje jsou porostlé ostny. Je mrazuvzdorné, odolává mrazům až -29 °C.

 

Výška rostliny

Růžice dorůstá v dospělosti přibližně do výšky 50 cm. Její průměr je cca 80 - 90 cm. Délka listů je 25 – 50 cm, šířka 10 – 12 cm.

 

Květ

Květenství krémově žluté barvy vyrůstá na stonku, který roste ohrormující rychlostí do výšky až 4,5 m.

 

Nároky

Tato rostlina má ráda slunné stanoviště, lehkou odvodněnou půdu s obsahem písku. V našich podmínkách vysazujeme na slunečné, jižní stanoviště do hlinito-písčitého substrátu, 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit drenáž. Rostliny příliš nezaléváme. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny vrstvou suchého listí. Pokud by hrozily mrazy pod mrazuvzdorný limit rostliny, je vhodné ji zabalit celou. Mrazuodolnost -25 až -29 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Semena lehce přitlačte. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25 °C. Vlhkost zajišťujte rosením.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist