Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Sazenice Agave horrida subsp. horrida 'Mexcalmetl' růžice vel. ružice cca 10-12 cm | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

Sazenice Agave horrida subsp. horrida 'Mexcalmetl' růžice vel. ružice cca 10-12 cm

Agave horrida subsp. horrida

Agave horrida subsp. horrida

 
 
Číslo výrobku:
3-0679-00141
Naše cena s DPH:
60 Kč
Naše cena bez DPH:
52,18 Kč
Cena v cizí měně:
2,59 Euro
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 sazenici, růžice vel. ružice cca 12 cm

 

 

Popis

Agave horrida subsp. horrida 'Mexcalmetl' je velice dekorativní menší, či střední druh přirozeně rostoucí na skalnatých sopečných svazích a lávových polích v Mexiku, severovýchodně od Cuernavaca, ve státě Morelos, v nadmořských výškách mezi 2100 – 2400 m. Lze jej také nalézt ve státech San Luis Potosi, Veracruz a Pueblo.
Solitérní rostlina může dosahovat výšky i šířky 30 – 60 cm a tvoří nádhernou symetrickou růžici s tuhými obkopinatými listy, které jsou velmi atraktivní. Mají leskle zelenou barvu a často mají velmi slabý světlejší střední pruh. Na okraji listů dlouhých 18 – 35 cm jsou přítomny hnědé zuby s trny, které se s věkem zbarvují do bílé barvy a tvoří tak krásný kontrast k zelené. Listy také nesou otisky, které vznikají tím, že listy tlačí proti okrajům novějších listů ve středu rostliny. Květný stvol vyrůstající z růžice může být až 2,5 m vysoký a na něm se tvoří fialové až žlutavě červené nebo zelené květy o délce 35 – 40 mm. Po odkvětu rostlina umírá.
Mladé listy této agáve jsou známé v původním prostředí jako „Mexcalmetl“ a konzumují se grilované. Vyrábí se z nich také meskalský likér „Mexcalli“, což je předek tequily. Hodí se svou menší velikostí ideálně do květináčů.

 

Výška rostliny

Přibližně 30 – 60 cm.

 

Květ

Fialové až žlutavě červené nebo zelené, dlouhé 35 – 40 mm, vyrůstající na stonku.

 

Nároky

Tato rostlina má ráda světlé stanoviště a lehkou odvodněnou půdu s obsahem písku. Vysazujeme na slunečné, jižní stanoviště do hlinito-písčitého substrátu, 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit drenáž. Rostliny zaléváme málo a až když půda vyschne. Mrazuodolnost v suchu je do -4 °C, ale je lépe se mrazů vyhnout.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist