Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Kopr vonný Lukullus Balení obsahuje 500 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 

Kopr vonný Lukullus Balení obsahuje 500 semen

Kopr vonný Lukullus

Kopr vonný Lukullus

Naše cena s DPH:
13 Kč
Naše cena bez DPH:
11,30 Kč
Cena v cizí měně:
0,56 Euro
Množství:
44
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 500 semen

 Popis

Kopr vonný Lukullus (Anethum graveolens) je jednoletá, na pěstování nenáročná bylina s jemnými a malými listy s vysokým obsahem silic, díky čemuž vydávají rostliny velmi intenzivní aroma. Velkou výhodou této rané a rychle rostoucí odrůdy je vysoká odolnost vůči nemocem. Odrůda je také vhodná pro pěstování ve fóliovnících pro časnou nebo pozdní podzimní sklizeň. Tento kopr lze konzumovat čerstvý nebo sušený. Používá se jako přísada do mnoha jídel, polévek, masa a brambor. Květy jsou perfektním doplňkem nakládaných okurek a dodávají jim jedinečné aroma. Kopr přidaný do pokrmů zvyšuje chuť k jídlu, urychluje trávení a podporuje práci žaludku. Listy kopru jsou bohaté na vitamíny C, B1, B2, PP, E, K a D a beta-karoten, stejně jako soli draslíku, vápníku, železa a fosforu. Sušenou nať fenyklu lze použít jako léčivou surovinu při poruchách trávení a bolestivé plynatosti. 

 Výška rostliny

 Rostlina v plném růstu dorůstá cca až 100 cm.

 Nároky

 Rostlina je na stanoviště nenáročná. Vyhovují jí hlinité propustné lehčí půdy s dostatkem živin a občasná zálivka.

 Výsev

 Vyséváme přímo na stanoviště do řádků vzdálených cca 20 cm během dubna až srpna.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist