Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Palma Bismarckia Nobilis Silver Balení obsahuje 1 semeno | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Palma Bismarckia Nobilis Silver Balení obsahuje 1 semeno

 
 
Naše cena s DPH:
33 Kč
Naše cena bez DPH:
28,70 Kč
Cena v cizí měně:
1,42 Euro
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 semeno

 

 

Popis

Bismarckia je nádherná robustní palma pocházející původně z Madagaskaru a Komorských ostrovů, která je známá pod dvěma různými jmény. Bismarckia – po německém kancléři a druhé Medemia. Palma je velice atraktivní svými nádhernými vějířovitými bělo-modro-šedými tuhými listy tvořícími krásnou korunu, která může dorůstat až do výšky 10 metrů a šířky kolem 2,5 metru. Semena mají velikost vlašského ořechu.

Tato nádherná a celosvětově oblíbená palma je předurčená svojí mrazuvzdorností do -7 °C k pěstování ve sklenících, zimních zahradách a interiérech. V létě jí prospívá letnění na zahradě.

 

Nároky

Propustná humózní zemina, dostatečně velká nádoba vzhledem k mohutnému kořenovému systému, drenáž na dně nádoby. V létě je vhodné palmu letnit na zahradě.

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 2 - 5 dnů do vlažné vody. Následuje výsev do propustného substrátu (např. rašelina, kokosové vlákno, mech), při teplotě 20 - 35 °C, cca. 5 cm hluboko. Semena klíčí za 3 týdny až 6 měsíců v závislosti na teplotě.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist