Cortaderia Selloana - mix barev Balení obsahuje 200 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Cortaderia Selloana - mix barev Balení obsahuje 200 semen

 
 
Konečná cena:
25 Kč
Cena v cizí měně:
1 euro
1,28 Dollar
Množství:
98
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 200 semen

 

Popis

Cortaderia Selloana - mix barev je vytrvalá mrazuvzdorná tráva, která se díky svému statnému vzrůstu a nápadným květenstvím uplatní především jako solitéra na terase, v trávníku, u vodní nádrže nebo v předzahrádce. Květenství dosahuje velikosti až 50 cm, úzké zelené listy dosahují délky až 100 cm. Celková velikost rostliny se pohybuje okolo 200 cm, v závislosti na kultivaru a podmínkách.

 

Květ

Tráva kvete nádhernými velkými hustými latami bílo - stříbrné až růžové barvy, dorůstajícími do výšky kolem 2m.

 

Nároky

Cortaderia Selloana k optimálnímu rozvoji vyžaduje dostatek místa. Půda by měla být výživná a propustná. Pro zdárný růst je důležitá také dostatečná vlhkost. V letních měsících proto pampovou trávu v případě potřeby zalévejte. Kromě toho rostliny jednou za měsíc přihnojte. Na podzim zálivku zásadně omezte, případně vůbec nezalévejte. V zimě je třeba chránit hlavně mladou rostlinu před zimní vlhkostí. To znamená svázat staré stvoly trávy a přikrýt něčím prodyšným (např netkaná textilie). Na jaře až začne rašit mladá tráva suché stvoly odstřihnem.

 

Výsev a klíčení

provádíme do nádoby na povrch propustného substrátu. Povrch substrátu vlhčíme rosením, truhlík přikrejeme sklem nebo folií, tak aby neustále lehce větral. Semena klíčí v závislosti na teplotě 30-60 dní. Klíčíme při teplotě 20-25°C. Po vyklíčení trávu necháme zesílit, po té rozsadíme do nádob. Následně vysazujene silné sazenice na slunné stanoviště.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist